Şen Haramiler

05_02_2010

yine kah gergin, kah taşşak, kah dramatik süpersonik bir oyunu geride bıraktık. sezon sonuna doğru haramiler’in izleyicisinin artmasıyla kalabalık bir oyun oldu, bence taraftar desteğiyle sahaya çıkmak güzel de oldu. tabii 8 saatin sonlarına doğru bayılanlar olması da şanımızdandır. biz böyle yazıyoruz, ben alicanla da konuşuyorum, ama diğer izleyicilerimizin izleyici gözünden genel yorumlarını duymayı da isterim. en azından izlerken sıkıldılar mı, eğlendiler mi onu : )

göya bu hikayeyi 1, bilemedin 2 oturumda biter gibi hesaplamıştım ta en başta : ) oturup bütün köyü, kaleyi, içerdeki karakterleri, olayları, bağlantıları bir seferde hazır etmeye kasmıştım ta ilk oyundan. şimdi 3 oturumu geride bıraktık ve en az bir oturum daha ’’eastguard kalesi’ne dönüş’’ adlı hikayeye devam edecekmişiz gibi görünüyor.

ben 3 oyundur aynı hikayenin içinde olmamızdan hiç sıkılmadım, hatta çok eğlendim. zira her an herşey dinamik olarak değişebiliyor. oyuncu olarak da DM olarak da işin zevki burada belki. 3 oyundur orada olan ölü kuyu handan hala yeni olaylar, eğlenceler çıkabiliyor olması mesela çok zevkli : ) tabii oturumlar arasında durmamız bana düşünecek ve işin içine daha fazla derinlik katacak fikirler bulmam ve gözden kaçırmış olduğum şeyleri hikayeye geri kazandırmam konusunda yardımcı oldu. ama yine de çook fazla durumda da spontane kararlar vermem, olayları haramilerden çıkan kah deli kah akıllı fikirlere ve aksiyonlara göre o anda yorumlayıp geliştirmem gerekti ki bu süper eğlenceli oldu, özellikle de başarılı olduysam.

son 3 oyun boyunca ‘gerçeği’ çözmeye çok yaklaştığınız anlar oldu. hala da olay bitmiş ve herşey çözülmüş değil (hiçbir şey çözülmüş değil?) tabii ama, öyle durumlar oldu ki, herşeyi açığa çıkaracak bir ipucunun 1 santim yakınına kadar gelip ’’aman canım neyse hıh hıh’’ diyerek geri döndünüz. bazen de gürültüye gelip kaynayıp gitti. ve bu o kadar fazla oldu ki, bazen zevkten ve şaşkınlıktan inanamayarak izledim : ) eğer bütün oyunları film gibi kaydedebilmiş olsaydık, sonradan izlediğimizde ’’ulaaaaan hay sikeydim’’ diyeceğimiz çok fazla yer var. olayların perde arkasını bilen benim dışımda biri daha olunca (alican), oyun sonrasını bir de diğer taraftan konuşup yorumlamak da çok ayrı bir zevkmiş DM olarak. gökay da ‘sana bazı sorular soracağım’ demişti, onları da bekliyorum. eğer bir sonraki oyunu da izleme fırsatı olursa, onu da oyuncu tarafından değil DM tarafından izlemeye beklerim : )

eğer haramilerin bu sezonu biterse, falloutlarda olduğu gibi (dragonage’de de vardı bu ama beni çok tatmin etmedi oradaki), haramilerin geçtiği ve burnunu soktuğu yerlerin, olayların, karakterlerin sonrasındaki akıbetini bir yazalım : )

‘soğuk hücre’ bölümünde mükemmel bir sahne başlatmış volkan, zevkle okudum. haramilerin içinde bulunduğu durum düşünülüce role-play etmesi çok zevkli bir ara alan gibi geliyor bana. hem de haramiler’in dağınık kafalarını toparlamaları için güzel bir fırsat. kritik bir noktadan başlayacağımız bir sonraki oyunun başında ‘ee şimdi napıyoruz’ demektense bunu konuşup karar vermiş olmak da hem bize oyun zamanı kazandıracak, hem haramiler için hayırlı olacaktır diye düşünüyorum.

hehe…

Comments

caleb_quanthar

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.