SKAYLIN

Greyhawk Hırsızlar Loncası'nın işkenceci katili.

Description:

(ya da Skaelin)

Şen Haramiler‘in Crossford yakınlarındaki Mardin Tarlası‘nda karşılaştıkları karanlık kişi.

Skaylin, Greyhawk Hırsızlar Loncası için çalıştığını ima etmiş, loncadan Gönül Taşı‘nı çalan Reth isimli hırsızı Mardin Tarlası’na kadar takip ettiğini anlatmıştı. Gruba, taşı bulurlarsa satın alacağını, bulup kendilerine saklarlarsa da loncayı kızdıracaklarını söyledi.

Grup daha sonra Reth’in hayaletiyle karşılaştı ve Skaylin’in Reth’i Devrik Kule‘de bulup işkence ederek öldürdüğünü, ama buna rağmen taşı bulamadığını öğrendi.

Bir ara, Skaylin ile Valost birbirine kılıç çekecek olduğunda, Latron, Ubor ve Caleb onu öldürmektense konuşarak bilgi almanın daha mantıklı olacağını düşündüklerinden (ve Skaylin’in duruşundan ve kılıcını kavrayışından yaman bir savaşçı olduğunu sezdiklerinden), Valost’u sakinleştirdiler. Ancak Valost, daha sonra bu sakinliğinden pişman oldu.

Daha sonra ise Skaylin, Devrik Kule’nin yakınlarında yaşayan hasta Orman Perisi Ökseotu‘na da işkence ederek, Kule’nin altındaki Maure Salonları‘nın varlığını öğrenmiş, ancak yine kendisi oraya girmektense, gruba para karşılğı salonlara inip taşı bulmalarını teklif etmişti.

Grup Skaylin’in bu teklifini reddedince, Skaylin, yine de taşı bulurlarsa kendisini Hırsız Mahallesi‘ndeki XXXX Han’da (hanın adı ne demişti?) bulabileceklerini söyleyerek Greyhawk Şehri‘ne doğru yola çıkarak ayrılmıştı.

İki tarafın da birbirlerinden çok fazla hoşlandıkları söylenemez.

Bio:

SKAYLIN

Şen Haramiler engin_bey